Spotkanie z Misjonarzami Werbistami
Wpisany przez Małgorzata Jabłońska   

W  październiku obchodziliśmy w całym Kościele Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny ogłoszony przez papieża Franciszka. Hasłem przewodnim były słowa „Ochrzczeni i posłani”. Z tej okazji w dniach 22 i 31 października  gościliśmy w naszej szkole księży misjonarzy werbistów: Ojca Henryka Piotrowskiego i Ojca  Henryka  Ślusarczyka.

Ojciec Henryk Piotrowski prowadził spotkanie misyjne dla klas I – IV. Przepięknie opowiedział o swojej 24 - letniej posłudze na misjach w Kolumbii. Zaprezentował bardzo bogaty zbiór zdjęć, które pomogły nam poznać trudną, a jakże piękną posługę księdza w Kolumbii, religijność Kolumbijczyków, zwyczaje, tradycję, stroje, przyrodę, bogactwa naturalne, żywność, a także zagrożenia, z którymi zmagają się Kolumbijczycy każdego dnia. Na koniec ksiądz misjonarz podarowałnam czasopismo misyjne „Misjonarz”,  poświęcił i wręczył dzieciom różańce misyjne. Poprosił również o modlitwę za misje i misjonarzy. Spotkanie zakończyło się tradycyjnym, egzotycznym kolumbijskim  śniadaniem.

Ojciec Henryk Ślusarczyk przygotował konferencję dla klas VI-VIII o Angoli.  W niesamowicie ciepły sposób opowiadał o swojej posłudze w kraju, gdzie od 27 lat panuje wojna domowa. Ksiądz Henryk przygotował obszerną prezentację, z której mogliśmy dowiedzieć się i zobaczyć, jak wygląda życie misjonarza. Poznaliśmy całe bogactwo i biedę Angoli.

Dziękujemy Księżom werbistom za piękną posługę

i świadectwo życia. Bóg zapłać!.