Dzień Postaci z Bajek w klasach I – III
Wpisany przez Anna Wysocka – Borys, Monika Kaliszewska   

5 listopada 2019 r. obchodziliśmy w klasach I – III Dzień Postaci z Bajek. Ach, co to był za dzień! Dzieci, ale również Panie Wychowawczynie, miały przepiękne przebrania i wyglądały bajecznie! Ten wyjątkowy dzień rozpoczęliśmy turniejem gier i zabaw na małej sali gimnastycznej. Rozwiązywaliśmy różne bajkowe zagadki, układaliśmy puzzle, zgadywaliśmy tytuły bajek na podstawie rekwizytu, wykonywaliśmy zadania, z którymi mierzyli się nasi ulubieni bohaterowie. W turnieju uczestniczyły również Panie – zgadywały, z jakiego kraju pochodzi bajka, rozpoznawały utwory po ich fragmentach oraz brały udział w rysowaniu kalamburów. Kolejnym punktem programu były bajkowe podchody  - poszukiwanie pierników po całej szkoleJ. Zadań było 9, a u celu, każdy dostał medal, zakładkę do książki i dyplom dla klasy za udział w imprezie. Dzień minął w radosnej atmosferze. Zaangażowanie dzieci potwierdziło, że bajki klasyczne są im znane i bardzo bliskie.