Wycieczka klas IVa, IVb, VId do Białegostoku
Wpisany przez Monika Żochowska   

W piątkowy poranek 25 października uczniowie klas IVa, IVb oraz VId pod opieką swoich wychowawców (pani Doroty Staleńczyk, pani Moniki Żochowskiej, pani Barbary Cylwik) wyruszyli autokarem do Białegostoku. Wizytę w mieście rozpoczęliśmy od seansu w kinie Helios w Galerii Jurowieckiej. Film „Był sobie pies 2” wzruszył nad do łez, ale nie zabrakło również zabawnych scen, które wprawiły nas w dobry nastrój. Po wspólnym posiłku udaliśmy się pod bramę Pałacu Branickich, gdzie czekała na nas pani Iza Czajkowska – przewodnik PTTK, aby wtajemniczyć nas w zasady „gry miejskiej”. Uczniowie podzieleni na kilkuosobowe grupy otrzymali specjalne karty pracy związane z obiektami znajdującymi się w centrum Białegostoku. Wszyscy z zaangażowaniem przystąpili do zabawy i próbowali odszukać rozwiązania postawionych przed nimi zadań. Po skończonej grze odwiedziliśmy pomnik Patrona naszej szkoły – ks. Jerzego Popiełuszki. Wspólny wyjazd pozwolił nam lepiej się poznać, a aktywnie spędzony czas dostarczył nam wielu niezapomnianych wrażeń oraz poszerzył naszą wiedzę o Białymstoku.