Dzień Patrona
Wpisany przez Małgorzata Wiska-Koszykowska, Dorota Staleńczyk   

Dnia 18 października 2019 roku odbyły się obchody Dnia Patrona naszej szkoły – księdza Jerzego Popiełuszki. Upłynęło już 35 lat od męczeńskiej śmierci kapłana. Po uroczystej Mszy Św. w kościele parafialnym, pracownicy szkoły, uczniowie oraz zaproszeni goście obejrzeli montaż poetycko-muzyczny poświęcony księdzu Jerzemu. Młodzi aktorzy z klas V-VIII z dużym zaangażowaniem zaprezentowali twórczość poświęconą naszemu Patronowi, a chór uświetnił uroczystość pięknym śpiewem. Szczególnie w naszej pamięci pozostały słowa pieśni „Był gotowy na wszystko”:

 

„Pokazał nam ksiądz Jerzy jak mamy żyć i wierzyć.
Jak siebie innym dać i jak pokonać strach,
by nie dać się zniewolić, by razem być w niedoli,
by nie zamykać ust, gdy źle się dzieje tu.”