Spotkanie DZL „Jarzębinki” z zespołem „Koplanianki”
Wpisany przez Anna Wysocka – Borys   

10 października Dziecięcy Zespół Ludowy „Jarzębinki” gościł w szkolnych progach przedstawicieli Gminnego Zespołu Ludowego „Koplanianki”.

Panie i jeden pan, ubrani w regionalne stroje, wzbudzili u dzieci duże zainteresowanie. Uczniowie z uwagą słuchali gawęd o ponad trzydziestoletniej historii zespołu oraz przyśpiewek ludowych w wykonaniu gości. Następnie mali artyści zaprezentowali swoje układy taneczne, które zostały nagrodzone gromkimi brawami. Udane występy zachęciły wszystkich do wspólnego muzykowania przy słodkim poczęstunku. „Jarzębinki” podziękowały gościom za spotkanie wręczając obrazek z motywem wycinanki ludowej. Natomiast zespół „Koplanianki” poczęstował najmłodszych słodkimi lizakami, a opiekunom wręczył albumy i płyty wydane z okazji 30-lecia istnienia zespołu.

Serdecznie dziękujemy „Koplaniankom” za przybycie i życzymy dalszych sukcesów.