Zajęcia "Spotkanie z zawodem"
Wpisany przez Anna Wysocka – Borys, Agnieszka Skarżyńska i Anna Skorulska   

W ramach zajęć „Spotkanie z zawodem” 8 października 2019r. odbyło się spotkanie uczniów klas drugich z malarzem – grafikiem,  panem Grzegorzem Radziewiczem. W czasie spotkania artysta opowiadał, jak wiele pracy trzeba włożyć i jak długo się uczyć, by móc sprawnie posługiwać się pędzlem, ołówkiem, piórem oraz wyrażać swoje emocje za pomocą sztuki. Zapoznał dzieci ze swoją twórczością oraz zaprezentował przybory potrzebne do stworzenia niezwykłych dzieł.  Dzieci zaobserwowały, jak wiele potrzebnych jest pędzli, ołówków, kredek, farb, podkładów, aby namalować obraz. Podczas spotkania pan Grzegorz malował „na żywo” – na oczach dzieci zwykłe, płaskie przedmioty nabierały realnego, przestrzennego kształtu. Uczniowie poszerzyli także swoje słownictwo z dziedziny sztuki. Słowa: „sztaluga, paleta, matryca, kompozycja” nie są już nam obce.

Ogromne wrażenie na dzieciach wywarła wiadomość, że pan Grzegorz jest absolwentem naszej szkoły i twórcą pięknego obrazu naszego Patrona  – Ks. Jerzego Popiełuszki. Zachwyceni zdolnościami artysty, po powrocie do klas uczniowie także spróbowali swoich sił w dziedzinie malarstwa.

Serdecznie dziękujemy p. Grzegorzowi za poświęcony czas, zaangażowanie i życzymy dalszej owocnej pracy.