Przygoda z programowaniem w ramach CodeWeek w klasach III
Wpisany przez Mariola Sagun   

8 X 2019r.  odbyły się w klasach trzecich bezpłatne zajęcia prowadzone przez przedstawicieli Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Białymstoku. Przy pomocy gry planszowej, tabletu  i aplikacji „Scottie Go!” dzieci uczyły się podstaw programowania. Była to nauka poprzez zabawę, przygotowująca dzieci do korzystania z dóbr cyfrowego świata i pokazująca im możliwości, które daje współczesna technologia. Zajęcia te były rekomendowane przez Ministerstwo Cyfryzacji i odbyły się w ramach siódmej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania  CodeWeek -  społecznej inicjatywy, w ramach której europejskie państwa rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem.  Nasza szkoła jest także na tej mapie.