Wycieczka klas V do Łodzi
Wpisany przez Agnieszka Zajkowska, Jolanta Samojluk, Igor Dacewicz   

Dnia 04.10.2019 odbyła się wycieczka klas Va, b, c do Łodzi, miasta trochę niedocenianego przez turystów. Pierwsze skojarzenie nie sprawdziło się, gdyż Łódź okazała się miejscem
z ogromnym potencjałem turystycznym. Nasz program obejmował następujące obiekty: Muzeum Fabryki, Eksperymentarium, Planetarium EC1. Wizyty w tych obiektach wzbogaciły wiedzę dzieci z zakresu historii miasta Łodzi, fizyki, matematyki i astronomii. Niezwykłych przeżyć dostarczył również spacer najsłynniejszą ulicą Łodzi – Piotrkowską. Mogliśmy podziwiać przepięknie odrestaurowane kamieniczki dawnych fabrykantów i nasycić się atmosferą tajemniczej Łodzi. Polecamy wszystkim podróż do tego miasta, gdyż Łódź nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.

Specjalne podziękowania dla Pana Igora Dacewicza, który w ostatniej chwili zdecydował, że wspomoże nas opieką nad dziećmi. Zapraszamy na kolejne wyjazdy.