MŁODZI GŁOSUJĄ
Wpisany przez Aneta Białous i Katarzyna Chrościcka   

 

9 października 2019r. w Zespole Szkół w Juchnowcu Górnym młodzież klas VI – VIII wzięła udział w akcji,  zorganizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej -  MŁODZI GŁOSUJĄ. Celem tego wydarzenia było przygotowanie młodych ludzi do głosowania w wyborach, po uzyskaniu pełnoletności, a tymczasem umożliwienie udziału w wyborach szkolnych i oddanie głosu na konkretne komitety wyborcze. Uczniowie poprzez udział  w głosowaniu dowiedzieli się, jakie są procedury podczas demokratycznych wyborów. Organizując to działanie mamy nadzieję, że przyczynimy się do wzrostu frekwencji wyborczej wśród dorosłych członków rodzin naszych uczniów.

Uprawnionych do głosowania było 150 uczniów, głosowało 133. Wyniki wyborów są następujące:

  1. KW PiS – 81 głosów
  2. KW Konfederacja Wolność i Niepodległość – 11 głosów
  3. KW Koalicja Obywatelska – 10 głosów
  4. KW PSL oraz KW Akcja Zawiedzionych Emerytów i Rencistów –  po 9 głosów
  5. KW SLD  oraz KW Wyborców Koalicja Bezpartyjni Samorządowcy – po 5 głosów
  6. KW Skuteczni Piotra Liroya – Marca – 3 głosy.