Wyjście na niezwykłą leksję do kościoła
Wpisany przez Małgorzata Jabłońska   

W dniach 1 i 4 października  uczniowie klas II i III  wraz z wychowawcami i panią katechetką uczestniczyli w niezwykłej lekcji o kościele, w kościele parafialnym w Juchnowcu. Lekcję dla dzieci poprowadził miejscowy proboszcz – ks. Dziekan Andrzej Kondzior. Uczniowie mogli z bliska przyjrzeć się wyjątkowym miejscom znajdującym się w kościele. Mieli także okazję dotknąć ołtarza, ambony, konfesjonału, świecy Paschał, a także uczynić znak krzyża wodą święconą z zabytkowej chrzcielnicy. Na koniec spotkania uczniowie zatrzymali się przy figurkach dzieci z Fatimy. Ks. Dziekan opowiedział historię spotkań Łucji, Fraciszka i Hiacyny Marto z Matką Bożą. Przypomniał fatimskie przesłanie Maryi „Codziennie odmawiajcie różaniec” i zaprosił na modlitwę różańcową do kościoła. To była niezapomniana lekcja religii.