23.10.2016 Świętowanie X lecia nadania imienia szkole.
Wpisany przez Małgorzatę Jabłońską, Annę Wysocką - Borys   


23 października 2016 r. nasza sala gimnastyczna zapełniła się w godzinach wieczornych mieszkańcami Gminy Juchnowiec Kościelny, których zaprosiliśmy na wspólne świętowanie X-lecia nadania szkole imienia Ks. Jerzego Popiełuszki. Ponad 120 osób obejrzało prezentację przedstawiającą działania szkoły związane z Patronem, a następnie młodzież po raz kolejny zaprezentowała spektakl „Z tej śmierci życie tryska” o życiu i męczeńskiej śmierci Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Wspomnienia wydarzeń z tamtych lat, pieśni związane z Solidarnością i atmosfera wieczoru sprawiły, że z niejednych oczu popłynęły łzy wzruszenia.

Wyjątkowym gościem spotkania był p. dr Jan Szrzedziński, lekarz Zakładu Medycyny Sądowej w Białymstoku, który w 1984 r. podczas sekcji zwłok Ks. Jerzego Popiełuszki przeprowadzał badania chemiczno-toksykologiczne; pobrał wówczas cząstki ciała i w tajemnicy zabezpieczył… Dzięki tej odwadze Kościół jest dziś w posiadaniu relikwii Błogosławionego. Świadectwo pana doktora poruszyło wszystkich zebranych.