21.10.2016 Uczczenie X rocznicy nadania imienia.
Wpisany przez Annę Wysocką-Borys i Małgorzatę Jabłońską   


Uroczystości związane z X rocznicą nadania Zespołowi Szkół w Juchnowcu Górnym imienia Księdza Jerzego Popiełuszki rozpoczęliśmy Mszą Św. w Kościele pw. Świętej Trójcy w Juchnowcu Górnym. Po powrocie do szkoły na sali gimnastycznej odbyła się dalsza część uroczystości. W tym dniu zaszczycili nas swoją obecnością, m.in.: brat Księdza Jerzego - Józef wraz z żoną Alfredą, władze samorządowe na czele z wójtem Gminy Juchnowiec Kościelny – panem Krzysztofem Marcinowiczem, przedstawiciele lokalnego Kościoła, m.in.: Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Białostockiej – Ksiądz dr Bogdan Skłodowski, Proboszcz Parafii Prawosławnej pw. Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Kożanach - Ksiądz Jan Kojło, Ksiądz Dziekan Andrzej Kondzior – Proboszcz Parafii pw. Świętej Trójcy w Juchnowcu Kościelnym, przedstawiciele związków zawodowych, Dyrektorzy sąsiadujących szkół i przedszkoli, pani Mirosława Domaszuk - Przewodnicząca Rady Rodziców Zespołu Szkół w Juchnowcu Górnym wraz z Zarządem, Fundatorzy Tablicy Pamiątkowej poświęconej Patronowi naszej szkoły – państwo Dorota i Lucjan Popławscy.

W tym zacnym gronie po złożeniu kwiatów i zapaleniu zniczy pod Tablicą Pamiątkową poświęconą Patronowi Szkoły oraz obejrzeniu prezentacji ukazującej 10-letnią historię naszej szkoły od czasu wyboru jej Patrona wysłuchaliśmy laureatów organizowanego w naszej szkole Wojewódzkiego Konkursu Recytatorsko-Muzycznego poświęconego pamięci Błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki.

Podczas swego przemówienia Pani Dyrektor Barbara Klimaszewska nagrodziła zwycięzców rodzinnego konkursu plastycznego „Ks. Jerzy Popiełuszko - patron naszej szkoły“.

Przemówienia gości poprzedził wzruszający spektakl słowno-muzyczny "Z tej śmierci życie tryska" w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Spektakl w reżyserii Pani Wicedyrektor Teresy Radziewicz wzbogacony o pieśni chóru pod przewodnictwem pani Iwony Dudzik był doskonałą okazją do zadumy i refleksji nad życiem i nauką naszego Patrona.