20.10.2015 Dzień Patrona w szkole
Wpisany przez Alicję Borchert   


20 września 2015 r. społeczność szkolna Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym obchodziła Dzień Patrona. Ten wyjątkowy dzień rozpoczęliśmy Mszą Świętą, podczas której towarzyszył nam poczet sztandarowy. Po powrocie do szkoły obejrzeliśmy inscenizację przygotowaną przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum pod opieką p. Alicji Borchert, p. Marka Borcherta oraz p. Iwony Dudzik odpowiedzialnej za oprawę muzyczną. Myślą przewodnią spektaklu było wpisanie życia Księdza Jerzego Popiełuszki w tysiącletnią tradycję chrześcijaństwa w Polsce, poczynając od 966 r., kończąc na 1989 r. Piękną grę aktorską uświetniły m.in.  wzruszający śpiew Marty Zalewskiej i chóru oraz prezentacja ze zdjęciami, dziełami malarskimi ilustrującymi omawiane zagadnienia. Spuścizna błogosławionego Księdza Jerzego, patrioty-męczennika, jest dla nas wszystkich najwspanialszym, a także najbardziej czytelnym drogowskazem na życie. Wiele osób uznało przedstawienie za wspaniałą lekcję historii – lekcję, która nie tylko uczy, wzrusza, ale również zachęca do brania odpowiedzialności za losy Ojczyzny.

Uczniowie biorący udział w inscenizacji: Agnieszka Ostrowska i Radosław Kowalczuk (narratorzy), Maciej Bieryło (w roli Ks. Jerzego), Julia Cylwik, Martyna Filipczuk, Paulina Gabrel, Patrycja Kuczyńska, Julita Markiewicz, Kacper Muszyński, Maurycy Ogrodnik, Krystian Półtarzycki, Klaudia Rudczuk, Dominika Sałacińska, Luiza Szaruta, Kinga Woźniuk.