19.10.2015 Uczczenie 31. rocznicy śmierci Księdza Jerzego Popiełuszki
Wpisany przez Marka Borcherta   


19 października 2015 roku delegacja naszej szkoły składająca się z uczniów, nauczycieli i pocztu sztandarowego wyjechała do Warszawy. Podczas pobytu w stolicy zwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego. Około godziny 17.00 udaliśmy się do kościoła parafialnego pw. św. Stanisława Kostki na Żoliborzu. W drodze do świątyni minęliśmy uroczystą procesję z Krzyżem Światowego Dnia Młodzieży. Przed rozpoczęciem Mszy Świętej doszło do niespodziewanych, wzruszających dla naszego pocztu sztandarowego, wydarzeń. Pierwszym była propozycja, aby dwóch uczniów naszej szkoły pełniło wartę honorową przy grobie księdza Jerzego Popiełuszki wraz z przedstawicielami górników i straży miejskiej. Zaszczytu tego dostąpiły przyboczne pocztu sztandarowego – Aleksandra Kuczyńska i Angelika Kuczyńska. Drugim było przybycie na Mszę Świętą pana prezydenta RP, Andrzeja Dudy, wraz z żoną. Pan prezydent przed wejściem do kościoła, stojąc w pobliżu pocztu naszej szkoły, pomodlił się przy grobie księdza Jerzego. Około godziny 23.00 powróciliśmy do Juchnowca.