19.10.2014 30 Rocznica męczeńskiej śmierci Ks. Jerzego Popiełuszki
Wpisany przez Dorota Staleńczyk, Monika Żochowska   

Na dzień 19 października przypadała w tym roku 30. Rocznica męczeńskiej śmierci Ks. Jerzego Popiełuszki – Patrona naszej szkoły. Jak co roku Parafia p.w. św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu organizowała w tym dniu uroczystą Mszę Świętą upamiętniającą postać błogosławionego Księdza Jerzego. Zgodnie z tradycją naszej szkoły przedstawiciele klas III gimnazjum wraz z Pocztem Sztandarowym reprezentowali
Zespół Szkół im. Ks. J. Popiełuszki podczas warszawskich uroczystości. Wyjazd do stolicy umożliwił naszym uczniom również spacer po urokliwych zakątkach warszawskiej Starówki. Pogodna aura złotej polskiej jesieni w połączeniu z czasem zadumy nad tragicznym losem naszego Patrona sprawiła, że wracaliśmy do domu w refleksyjnym nastroju.