6.06.2014 Rocznica beatyfikacji Ks. Jerzego
Wpisany przez Katarzyna Mosiej, Iwona Szczerbińska   6 czerwca 2014 r. obchodziliśmy czwartą rocznicę beatyfikacji Ks. Jerzego Popiełuszki. Z tej okazji uczniowie gimnazjum przygotowali slam poetycki dedykowany Patronowi szkoły. Recytatorzy zaprezentowali wiersze będące poetycką ilustracją biografii Ks. Jerzego. Przed publicznością szkolną wystąpili: Jakub Patryk Półtarzycki, Julia Żyłkowska, Anna Badalian, Katarzyna Wojszko, Edyta Domaszuk, Jakub Perkowski, Patrycja Zajkowska, Ewa Kowalska i Laura Magnuszewska.

Jury uczniowskie w składzie: Monika Korzeniecka, Anna Sidor i Marlena Felczuk wyłoniło zwycięzcę slamu poetyckiego i przyznało honorowy tytuł Duchowego Przyjaciela Ks. Jerzego Jakubowi Patrykowi Półtarzyckiemu. Gratulujemy.

Mieliśmy też przyjemność wysłuchać laureatów Szkolnego Konkursu Pieśni o Patronie Szkoły i Czasach Solidarności. Monika Korzeniecka zaśpiewała piosenkę pt. „Solidarność”, Kinga Woźniuk wykonała utwór pt. „Kronika”, Kinga Jastrzębska zaprezentowała melodię pt. „Nad Twoją mogiłą”, a Marta Zalewska zaśpiewała „Bł. Ks. Jerzy Popiełuszko”. Wokalistki przygotowała do konkursu pani Iwona Dudzik.

Na koniec Monika Korzeniecka odczytała napisaną przez siebie pracę pt. „Ks. Jerzy jako przyjaciel ludzi i męczennik”. Pani Dyrektor pogratulowała wszystkim uczniom i podziękowała za wspaniały występ.