23.11.2013 Uroczystości pogrzebowe ś.p. Marianny Popiełuszko
Wpisany przez Małgorzatę Jabłońską   

23 listopada 2013 roku dyrekcja naszej szkoły, nauczyciele, pracownicy i uczniowie  wzięli udział w uroczystościach  pogrzebowych ś.p. Marianny Popiełuszko. Nabożeństwu w kościele p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła w Suchowoli przewodniczył metropolita białostocki abp Edward Ozorowski.  Arcybiskup Ozorowski w swojej homilii określił Mariannę Popiełuszko" współmęczenniczką syna męczennika". Opisując jej życie mówił, że była "matką, świadkiem wiary, Polką i Podlasianką". Marianna Popiełuszko to osoba  wielkiej wiary i  wielkiej miłości do Boga, ludzi  i Ojczyzny. Zawsze troszczyła się o prawdę. Żyła według zasady „zło dobrem zwyciężaj". Jej doczesne szczątki  spoczęły na cmentarzu w Suchowoli w rodzinnym grobowcu. W 2002 roku pochowano tam też jej męża Władysława Popiełuszko, który zmarł mając 92 lata.

Matko wspaniałego Kapłana spoczywaj w pokoju.