22.10.2012 Dzień Patrona
Wpisany przez Katarzyna Mosiej i Anna Borowska   


22 października 2012 r. nasza szkoła obchodziła Dzień Patrona - księdza Jerzego Popiełuszki. O godz. 8.00 cała społeczność szkolna, na czele z pocztem sztandarowym, udała się do Kościoła p.w. Trójcy Świętej, gdzie odbyła się uroczysta Msza Św.
Po powrocie do szkoły dalsza część uroczystości odbywała się na sali gimnastycznej. Uczniowie gimnazjum zaprezentowali widowisko poetycko-multimedialne poświęcone Patronowi szkoły. Jego motywem przewodnim były słowa dotyczące błogosławionego Ks. Popiełuszki:
„Był człowiekiem z krwi i kości, człowiekiem o cudownych zaletach i drobnych przywarach”. Społeczność szkolna miała okazję poznać marzenia Patrona: „Ksiądz Jerzy marzył o podróżach i została po nim cała szafa map, które zbierał. Planów miast, w których nigdy nie był, ale przynajmniej sobie palcem po tych mapach jeździł.” Zostały również przypomniane ważne fragmenty kazań Błogosławionego, między innymi kazanie „Prawda warunkiem godnego życia”. Wszyscy mieli też okazję obejrzeć archiwalne zdjęcia upamiętniające niezapomnianą uroczystość pogrzebową ks. Jerzego. Na zakończenie publiczność wysłuchała recytacji wiersza Zbigniewa Herberta pt. „Przesłanie Pana Cogito”. Poeta w utworze tym zwraca uwagę na: odwagę, mądrość, godność ludzką i wierność zasadom – wartości bardzo bliskie księdzu Jerzemu Popiełuszce.
Część artystyczną uświetnił występ chóru szkolnego pod kierunkiem pani Iwony Dudzik.
Następnie głos zabrała pani dyrektor Barbara Klimaszewska. Podkreśliła, że naszym obowiązkiem jest branie przykładu z Patrona. Powinniśmy, tak jak On, żyć w prawdzie i godności.