19.10.2012 Wyjazd uczniów klas trzecich gimnazjum do Warszawy
Wpisany przez Aneta Białous, Barbara Cylwik, Jolanta Samojluk   


Dnia 19 października 2012 roku uczniowie klas III gimnazjum uczestniczyli w wyjątkowym wyjeździe do Warszawy. Tradycją naszej szkoły stało się coroczne uczestnictwo we mszy świętej z okazji kolejnej rocznicy śmierci Ks. Jerzego Popiełuszki.W tej specjalnej pielgrzymce do kościoła św. Stanisława Kostki w Warszawie gimnazjaliści uczestniczyli w gronie kilkuset osób z całej Polski. W homilii przypomniano o najważniejszej wartości, którą przekazywał wiernym Ks. Popiełuszko – o prawdzie, stanowiącej drogowskaz do świętości. Podczas wizyty w parafii żoliborskiej modliliśmy się wraz z innymi uczestnikami uroczystości przy grobie ks. Popiełuszki. Złożono tam wieńce i kwiaty od przedstawicieli władz państwowych oraz delegacji Solidarności z całej Polski.
Nasz wyjazd wzbogaciła dawno planowana wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego. W towarzystwie wspaniałego przewodnika odbyliśmy podróż w czasy II wojny światowej.
Wyjazd stał się żywą lekcją historii, która, mamy nadzieję, pozwoli młodzieży odnaleźć autorytet moralny w osobie naszego Patrona i na długo pozostać związku ze szkołą, gdyż już za niespełna rok pożegna się ona z Zespołem Szkół w Juchnowcu Górnym.