8.12.2010 Poranek poetycki poświęcony pamięci Ks. Jerzego Popiełuszki i jego matki, Marianny Popiełuszko
Wpisany przez Jolanta Samojluk, Agnieszka Zajkowska   

Dnia 8.12.2010 uczniowie klas I gimnazjum wzięli udział w Poranku poetyckim poświęconym pamięci Patrona naszej szkoły, Księdzu Jerzemu Popiełuszce oraz Jego Matce, p. Mariannie Popiełuszko. Celem spotkania było przybliżenie w kameralnej, lirycznej oprawie sylwetki Patrona szkoły uczniom, którzy w tym roku szkolnym rozpoczęli naukę w gimnazjum. Utwory poetyckie autorstwa uznanych pisarzy i nieznanych osób recytowała młodzież klas II i III gimnazjum, przez prawie miesiąc przygotowująca się do występu. W takich momentach szczególnie cieszy dojrzała postawa wychowanków Zespołu Szkół w Juchnowcu Górnym, zarówno osób występujących, jaki i młodych odbiorców, z szacunkiem traktujących uroczystości związane z życiem i działalnością Ks. Jerzego.