7.06.2010 Dzień dziękczynienia za beatyfikację
Wpisany przez Małgorzatę Jabłońską   

7 czerwca 2010r. uroczyście obchodziliśmy dzień dziękczynienia za beatyfikację patrona naszej szkoły ks. Jerzego Popiełuszki. Obchody święta rozpoczęliśmy przemarszem do kościoła parafialnego w Juchnowcu Kościelnym. Na czele kolumny niesiony był sztandar szkoły, za nim szły władze szkoły, następnie nauczyciele wraz z uczniami.
Mszę Świętą dziękczynną odprawił ks. Dziekan Andrzej Kondzior. Przypomniał on niezłomną postawę błogosławionego ks. Jerzego w głoszeniu prawdy i kroczeniu raz wybraną drogą. Uroczystości w szkole rozpoczął apel przed tablicą bł. ks. Jerzego Popiełuszki, którego głównym punktem było odsłonięcie wizerunku patrona szkoły. Następnie dzieci i młodzież złożyły kwiaty i zapaliły znicze. Wspólnie odśpiewaliśmy pieśń dziękczynną „Nie daj się zwyciężyć złu”, po której nastąpiło rozstrzygniecie konkursu plastycznego pt. „Miejsca związane z ks. Jerzym Popiełuszką”.
Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami udali się na wyjątkową lekcję poświęconą bł. ks. Jerzemu Popiełuszce. Uczniowie klas I – III szkoły podstawowej udali się na wspólną modlitwę różańcową, którą prowadziła p. Małgorzata Jabłońska. Klasy IV – VI i I gim obejrzały film pt. „ Ks. Jerzy Popiełuszko – wolność jest w nas”. Najstarsi uczniowie kl. II i III gimnazjum wraz z wychowawcami, ks. Wiesławem Kuleszą i ks. Arturem Maksimowiczem udali się w plener na drogę krzyżową.
Był to dzień pełen wielu przeżyć duchowych i na długo pozostanie w naszej pamięci.