21.05 - 2.06.2010 Przygotowania do beatyfikacji patrona szkoły ks. Jerzego popiełuszki
Wpisany przez Małgorzatę Jabłońską   

Przygotowania do beatyfikacji Patrona naszej szkoły ks. Jerzego Popiełuszki trwały od 21 maja do 2 czerwca 2010r. Katecheci- ks. Wiesław Kulesza, ks. Artur Maksimowicz, p. Agata Pućkowska i p. Małgorzata Jabłońska prowadzili Nowennę w intencji beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki. Wspólna modlitwa odbywała się każdego dnia na dużej przerwie. Podczas spotkań czytane były rozważania różańcowe ks. Jerzego, następnie wyznaczone klasy odmawiały jedną tajemnicę różańca świętego. Wspólną modlitwę kończyliśmy odśpiewaniem pieśni beatyfikacyjnej pt. „Nie daj się zwyciężyć złu” i kapłańskim błogosławieństwem.
Na codziennej modlitwie licznie gromadzili się uczniowie, nauczyciele, wychowawcy i pracownicy szkoły. Były to chwile, które nas jednoczyły i duchowo przygotowały do uroczystości beatyfikacji.