17.10.2008 Dzień Patrona
Wpisany przez Administrator   

17 października 2008 roku nasza szkoła obchodziła uroczystość Dnia Patrona. O godz.8 rano Dyrekcja Szkoły, nauczyciele oraz wychowawcy wraz z uczniami na czele z pocztem sztandarowym przemaszerowali do Kościoła, gdzie odbyła się uroczysta Msza Święta. Po powrocie do szkoły wszyscy udali się na salę gimnastyczną. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego, odśpiewaniu hymnu narodowego oraz powitaniu zaproszonych gości,  głos zabrała pani dyrektor Barbara Klimaszewska, apelując do naszych serc, abyśmy żyli zgodnie z myślą naszego patrona i „ludzi zdobywali otwartym sercem, a nie zaciśniętą pięścią”. W czasie uroczystości mogliśmy obejrzeć prezentację dotyczącą działalności pocztu sztandarowego naszej szkoły, po czym na scenie pojawili się aktorzy-uczniowie klas III gimnazjum. Wystąpili w programie telewizyjnym pt. „Ksiądz Jerzy Popiełuszko-człowiek zwyczajny nadzwyczajnie...” Hasło programu w pełni odzwierciedlało portret patrona, jaki wyłonił się z rozmów dziennikarzy z osobami, które znały Księdza Jerzego osobiście. W naszych murach na nowo rozbrzmiał hymn szkoły. Część oficjalną uroczystości zamknęła delegacja Samorządu Uczniowskiego, która złożyła kwiaty i znicz pod tablicą pamiątkową Księdza Jerzego Popiełuszki. Po nagrodzeniu zwycięzców konkursu plastycznego związanego z naszym patronem uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych w rytm słów pieśni, pod którą podpisałby się z pewnością nasz patron: „Otwórz okna swego serca i patrz, otwórz okna swego serca i czyń. Tak niewiele może ktoś chcieć. Tak niewiele możesz mu dać. Tak niewiele trzeba nam mieć, by stać się jak Jezus. Bo Miłość to On...”