30.04.2008 Uroczystość z okazji dnia patrona
Wpisany przez Administrator   

Po raz pierwszy obchodziliśmy w naszej szkole Imieniny Patrona. Kilka tygodni przed uroczystością zostały ogłoszone trzy konkursy związane z postacią księdza Jerzego Popiełuszki: dwa plastyczne - dla uczniów klas 0-III i klas IV-VI oraz konkurs literacki dla uczniów gimnazjum.
Dzień Patrona rozpoczęliśmy uroczystym przemarszem całej społeczności szkolnej z pocztem sztandarowym do kościoła parafialnego na mszę świętą. Po powrocie ze świątyni byliśmy świadkami posadzenia na placu szkolnym dwóch dębów: jeden z nich był poświęcony Patronowi szkoły, drugi - ofierze zbrodni katyńskiej. W uroczystości tej uczestniczyli: Wójt Gminy Juchnowiec Kościelny pan Czesław Jakubowicz, Rada Gminy oraz inni zaproszeni goście, nauczyciele i uczniowie.
Następnie na sali gimnastycznej szkoły odbyła się część artystyczna. Goście obejrzeli montaż słowno-poetycki "Imieniny księdza Jerzego" oraz spektakl poświęcony Patronowi, w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Pani Dyrektor Barbara Klimaszewska ogłosiła wyniki trzech konkursów oraz wręczyła nagrody i dyplomy zwycięzcom.
Piękną oprawę muzyczną Dnia Patrona przygotowała pani Iwona Dudzik wraz z chórem szkolnym. Dzięki bogatej kwiatowej scenografii, uroczystość miała wiosenny charakter, a poczęstowanie wszystkich obecnych cukierkami wprowadziło prawdziwą imieninową atmosferę.