16.10.2007 Ciekawa lekcja historii
Wpisany przez Administrator   

16 października uczniowie klas trzecich gimnazjum Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki wraz z wychowawcami  odbyli niezwykle ciekawą i pouczającą lekcję historii. W 29. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża młodzi  ludzie złożyli kwiaty i zapalili znicz  przy pomniku Jana Pawła II. Zaśpiewali też wspólnie ulubioną pieśń Ojca Świętego „Barkę”. Następnie udali się pod pomnik patrona naszej szkoły - Ks. Jerzego Popiełuszki – tu, w przededniu rocznicy śmierci księdza, która przypada 19 października, złożyli kwiaty, wspólnie pomodlili się. Kulminacyjnym momentem naszej podróży do Białegostoku było przejście do kina Pokój na film „Katyń”. Pragnęliśmy jako wychowawcy przybliżyć młodym ludziom ważny  fragment historii naszego narodu, pomóc im odkryć okrutną  prawdę historyczną o wydarzeniu z 1940 roku. Uczniowie poznali dzieje życia, cierpienie i dramat oficerów polskich zamordowanych w Katyniu oraz tragedię rodzin oczekujących na swoich ojców, synów, braci.

Mamy nadzieję, że tę lekcję patriotyzmu zapamiętają na długo i będą świadczyć o tym w przyszłości.