7.05.2007 Apel upamiętniający uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Wpisany przez Administrator   

7 maja 2007 roku w naszej szkole odbył się apel upamiętniający uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły oraz odśpiewaniu hymnu narodowego na sali rozbrzmiał menuet Bacha, który stał się sygnałem rozpoczęcia części teatralnej apelu zatytułowanego "Karczma u Kacpra". Wzięli w nim udział uczniowie klas I gimnazjum Zaprezentowali swe zdolności aktorskie oraz umiejętność oddania charakteru historycznych postaci za pomocą odpowiedniej charakteryzacji. Spotkaliśmy wśród nich tak ważne osoby, jak Stanisław Staszic czy Hugo Kołłątaj. Dzięki inscenizacji wzbogaconej pieśniami patriotycznymi w wykonaniu chóru uczniowie mogli przenieść się w czasy Sejmu Wielkiego oraz obserwować wydarzenia tamtych lat z punktu widzenia właścicieli oraz bywalców karczmy. Nastrój historycznych wydarzeń podkreślała dekoracja odwołująca się do najważniejszych dat i postaci historycznych tamtego czasu. Końcowa część inscenizacji teatralnej zapowiadała późniejsze tło wydarzeń historycznych związane z rozbiorami Polski, których tragizm podkreślały odgłosy burzy. Bogata forma przedstawienia na długo pozostanie w pamięci uczestników tego wydarzenia.
Jak w każdym patriotycznym święcie i tym razem uczestniczył w obchodach poczet sztandarowy.