23.04.2007 Konkursy
Wpisany przez Administrator   

Co roku organizujemy różne konkursy związane z patronem szkoły. Dnia 23.04.2007r. został rozstrzygnięty Konkurs Literacki „Opis postaci Ks. Jerzego Popiełuszki”. Konkurs przygotowały nauczycielki języka polskiego w związku z obchodami Dnia Patrona w naszej szkole.
Uczniowie klas IV-VI mieli okazję zredagować opis postaci Patrona Ks. Jerzego Popiełuszki. W konkursie nagrodzono i wyróżniono siedem prac:
I miejsce – Paula Brzozowska kl. IVa, Weronika Lewko kl. IVa;
II miejsce – Urszula Chrościcka kl. IVa; Krzysztof Domaszuk kl. IVa;
III miejsce – Damian Ciborowski kl. VIa;
Wyróżnienia: Dominika Puchalska kl. Vb, Sebastian Zadykowicz kl. Vb.

"Ksiądz Jerzy Popiełuszko urodził się 14 września 1947r. Żył zaledwie 37 lat, gdyż w 1984 roku został śmiertelnie pobity i utopiony.

Ksiądz należał do wysokich i szczupłych mężczyzn. Miał brązowe oczy, wyrazisty nos, wąskie usta oraz pociągłą twarz. Włosy ciemne i krótkie. Nad czołem odznaczały się dość duże zakola. Ks. Jerzy Popiełuszko ze wszystkich zdjęć spogląda zawsze poważnie, jakby był zamyślony. Codzienny strój księdza to czarna sutanna z 33 guzikami. U góry na szyi widnieje biała koloratka.

Jak powszechnie wiadomo, ksiądz Jerzy Popiełuszko był wielkim bohaterem. Dzielnie walczył słowem z ustrojem komunistycznym. Zawsze dążył do prawdy. Był bardzo wrażliwy na cierpienia, krzywdy i potrzeby innych.

Według mnie to postać, którą należy stawiać za wzór. Tacy ludzie zawsze pozostają w pamięci.

Paula Brzozowska, kl. IV"