MEGAMISJA
Wpisany przez Anna Radziewicz   

 

Kilka dni temu zakończyliśmy ogólnopolski, całoroczny projekt  dla świetlic szkolnych, realizowany w klasach I-III sp., program nowoczesnej edukacji, który podnosi cyfrowe kompetencje nauczycieli, a dzieciom pomaga odkryć dobre i bezpieczne strony technologii. A wszystko w formie przyjaznej zabawy w cyfrowe laboratorium, w którym pomagają animowanym bohaterom złapać niesfornego psotnika, ucząc się przy tym ważnych zasad młodego internauty. Zachęca dzieci do poznawania zasad bezpiecznego internetu oraz przygotowuje je do korzystania z komputera i wykorzystania nowych mediów w sposób pożyteczny.

W jedenastu obszarach kompetencji cyfrowych przez 10 miesięcy uczniowie poznali następujące zagadnienia:

- korzystanie z informacji;

- dziecko w środowisku medialnym;

- język mediów;

- prawo;

- kreatywne korzystanie z mediów;

- bezpieczeństwo w komunikacji i mediach;

- etyka i wartości w komunikacji i mediach;

- ekonomiczne aspekty działania mediów;

- kompetencje cyfrowe;

- mobilne bezpieczeństwo:

- programowanie.

 

Dzieci, pracując w grupie, podejmowały kolejne zadania w MegaMisji  i zdobywały punkty, aby móc wymieniać je na nagrody. Dzięki temu nasza świetlica wzbogaciła się o sprzęt multimedialny (dwa tablety), książki, audiobooki, materiały plastyczne, pomoce edukacyjne na łączną kwotę ok. 3500 zł.

Udział w Megamisji w roku szk. 2018/19 brały udział następujące klasy:

kl. I a prowadzenie  Justyna Zdziech

kl. I b - Anna Radziewicz  (koordynator)

kl. III a - I sem. Małgorzata Jabłońska, II sem. Anna Radziewicz