Do hymnu
Wpisany przez Administrator   

 

Z radością informujemy, że odnieśliśmy ogromny sukces. Nasza szkoła znalazła się wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu „Do Hymnu” organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach Wieloletniego Programu Rządowego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

Zadaniem konkursowym było wspólne wykonanie przez uczniów szkoły Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych patriotycznych pieśni hymnicznych. W konkursie wzięło udział około 50 tys uczniów z blisko 300 szkół z całej Polski.   17 szkół nagrodzono podczas uroczystej gali, która odbyła się 17 czerwca w Galerii Porczyńskich w Warszawie.

Uczestniczyła w niej delegacja Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym w składzie: dyrektor Barbara Klimaszewska, pedagog Agata Pućkowska oraz uczniowie Anielka Urbanowicz i Marcin Domaszuk. Otrzymaliśmy nagrodę w wysokości 5 tys. zł. Pani dyrektor obiecała, że z tych pieniędzy zostanie zakupiona interaktywna tablica ogłoszeń na korytarz szkolny.