Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/19
Wpisany przez I. Szczerbińska   

19 czerwca 2019 roku uczniowie klas VIII oraz III gimnazjum pod opieką wychowawców wraz z muzycznym wsparciem szkolnego chóru przygotowali uroczystość zakończenia roku szkolnego w naszej szkole. Był to wyjątkowy dzień, gdyż rozstawaliśmy się z absolwentami klas VIII i III gimnazjum. Cała uroczystość odbywała się z podziałem na trzy grupy wiekowe tj., klasy I-III, klasy IV- VI oraz VII-VIII wraz z gimnazjum.

Uroczyste zakończenie roku rozpoczęliśmy wspólnym odśpiewaniem pieśni patriotycznej „Marsz , marsz Polonia”, którą to w kwietniu, wraz i innymi utworami, zaprezentowaliśmy komisji konkursowej w Ogólnopolskim Konkursie „DO HYMNU”. Dzięki zaangażowaniu wszystkich uczniów w szkole podstawowej i wsparciu nauczycieli nasza szkoła zajęła I miejsce w województwie, z czego jesteśmy bardzo dumni. Następnie pani Dyrektor Barbara Klimaszewska podsumowała miniony rok szkolny oraz wręczyła uczniom nagrody za osiągnięcia w nauce, sporcie, działalności artystycznej i charytatywnej, a  rodzicom absolwentów klas III gimnazjum i klas VIII listy gratulacyjne i podziękowania za zaangażowanie w kilkuletnią pracę na rzecz szkoły oraz wysiłek wkładany w rozwój i wychowanie dzieci. Na szczególne wyróżnienie zasłużyła uczennica klasy VIII, Karolina Domaszuk, która otrzymała Puchar dla Najlepszego Sportowca w szkole. Uczennica ta, dzięki swojej wytężonej pracy i ciężkim treningom, zdobyła tytuł Mistrzyni Europy w sumo i  została powołana do kadry narodowej, co oznacza, że będzie reprezentować kraj w zawodach w sumo na arenie międzynarodowej. Na zakończenie tej części uroczystości wręczono Nagrodę OPTIMUS, ufundowaną przez dr hab. inż. Profesora Politechniki Białostockiej pana Macieja Zajkowskiego, dla czterech wyróżniających się w dziedzinie matematyki uczniów.

W Zespole Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki symbolem wspólnych dążeń rodziców i nauczycieli oraz tradycji patriotycznych i szacunku dla człowieka jest sztandar. W związku z tym odbyła się uroczysta ceremonia przekazania sztandaru przez klasy trzecie gimnazjum klasom siódmym. Towarzyszyło jej ślubowanie absolwentów, podczas którego przyrzekali, iż będą godnie reprezentować imię naszej szkoły i szerzyć wartości, które są dla nas ważne. Tegoroczne zakończenie roku szkolnego było wyjątkowe, gdyż po raz ostatni  widzieliśmy na jej murze naszej szkoły tablicę Gimnazjum w Zespole Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym. W ten uroczysty dzień przedstawiciele gimnazjum zdjęli ją i przekazali na ręce pani dyrektor do Izby Tradycji.

W kolejnej części uroczystości absolwenci podziękowali wszystkim za lata spędzone w Zespole Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym i złożyli na ręce Dyrekcji, wychowawców oraz nauczycieli kwiaty w geście docenienia ich wieloletniej pracy. Pożegnali się z nami prezentując w tle zdjęcia z kilku lat spędzonych w murach naszej szkoły. Na zakończenie zostali obdarowani przez klasy VII  drobnymi upominkami.