Wyjazd grupy teatralnej „Lustro” na „Hobbita”
Wpisany przez Monika Żochowska   

11 czerwca 2019 roku 17 uczniów z klas VI i VII szkoły podstawowej (grupa teatralna „Lustro” działająca przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Juchnowcu Kościelnym) wzięło udział w wyjeździe do Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Młodzież pod opieką p. Moniki Żochowskiej oraz p. Bożeny Cylko miała okazję obejrzeć spektakl pt. „Hobbit”. Po przedstawieniu dodatkową atrakcją była możliwość wykonania wspólnie z aktorami pamiątkowej fotografii. Prawie dwugodzinny spektakl zachwycił nas kreacjami aktorskimi, scenografią, kostiumami, charakteryzacją, efektami specjalnymi, muzyką i śpiewem. Niełatwo było nam powrócić do naszej rzeczywistości po teatralnej podróży w fantastyczny świat Krasnoludów, Goblinów, Elfów oraz innych postaci z Tolkienowskiej powieści. Wyjazd odbył się w ramach projektu „Speculum” realizowanego ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.