III miejsce w finale wojewódzkim konkursu recytatorskiego “Baje, bajki, bajeczki...” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Żochowska, Małgorzata Jabłońska   

Już po raz XXXII Dział Muzyczno-Teatralny Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku zaprosił dzieci do udziału w Małym Konkursie Recytatorskim „Baje, bajki, bajeczki...”. Finał wojewódzki odbył się 17 maja (w piątek) 2019 r., o godz. 10.00 w Białymstoku. Naszą szkołę reprezentowali zwycięzcy etapu gminnego: w kategorii klas I-IV szkoły podstawowej Emilia Jabłońska z kl.IIb, a w kategorii klas V-VIII Marcin Domaszuk z kl.Vb, który recytacją utworu “Wilk u dentysty” wywalczył zaszczytne III miejsce. Uczestnicy potyczek recytatorskich otrzymali pamiątkowe dyplomy, zaś laureaci również nagrody rzeczowe. Udział w konkursie był okazją do doskonalenia umiejętności aktorskich, a także umożliwił kontakt z dziełami literatury dziecięcej i młodzieżowej o najwyższych walorach artystycznych.