XX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno - Środowiskowego „Nasza Ziemia-środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro" pod hasłem „Potęga żywiołów Ziemi”. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W kwietniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno-Środowiskowego „Nasza Ziemia-środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro", który w 2019 roku odbywał się pod hasłem „Potęga żywiołów Ziemi”. Konkurs organizowany był w ramach obchodów „Dnia Ziemi”. Celem konkursu było upowszechnianie wśród uczniów wiedzy o środowisku naturalnym i konieczności jego ochrony oraz spojrzenie na przyszłość naszej planety poprzez pryzmat procesów, które kształtowały ją w przeszłości oraz poprzez obecną działalność człowieka.

Konkurs przeprowadzony był w dwóch etapach.

I etap półfinałowy odbywał się równocześnie w całym kraju w siedmiu regionach. Nasz region to –województwa: mazowieckie, podlaskie i lubelskie, z którego nadesłano 860 prac. Łącznie w konkursie wzięło udział 4703 uczniów.  I etap polegał na przygotowaniu przez uczestnika pracy plastycznej zgodnie z tematem i wymogami formalnymi. Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce 21 maja 2019r. Uczniowie naszej szkoły odnieśli duży sukces:

Julita Matys - uczennica klasy VI a - I miejsce,

Michał Ramotowski - uczeń klasy IV awyróżnienie.

Julita Matys, zdobywczyni I nagrody w konkursie regionalnym, przeszła do finału ogólnopolskiego.

 

II etap finałów ogólnopolskich – zorganizowany był przez Muzeum Geologiczne PIG-PIB w Warszawie. Nagrodą dla finalistów regionalnych była wycieczka do Warszawy w dniach 29-31.05.2019r. W dniu 30 maja finaliści uczestniczyli w grze geologicznej, a następnie zwiedzili Państwowy Instytut Geologiczny, Muzeum Ziemi - Polskiej Akademii Nauk, Starówkę i Centrum Nauki Kopernik. Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce 31.05.2019r. Uczniowie klas IV-VI w oczekiwaniu na wyniki jury wykonywali prace plastyczne – wulkan Wezuwiusz. Komisja Konkursowa oceniła zwycięskie prace półfinałowe i przyznała im miejsca od I do VII.

Praca naszej uczennicy Julity Matys została doceniona przez jury i zajęła wysokie III miejsce. Podczas uroczystości wręczenia nagród laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Po oficjalnej części uroczystości uczestnicy pozowali do tradycyjnego zdjęcia z dinozaurem Dyziem oraz zostali zaproszeni na ciepły poczęstunek. Prace plastyczne będą wykorzystywane w wydawnictwach popularnonaukowych i edukacyjnych oraz w promocji Państwowego Instytutu Geologicznego –PIB.