Powiatowy Konkurs Twórczości Ludowej Dzieci i Młodzieży „Barwy Folkloru” 2019
Wpisany przez Jan Sagun   

W  IX Powiatowym Konkursie „Barwy Folkloru” wzięli udział uczniowie z 8 szkół naszego regionu: SP w Złotorii, ZS w Surażu, SP nr 1 w Czarnej Białostockiej, Gimnazjum nr 1 w Łapach, SP nr 15 w Białymstoku, SP w Kleosinie, SP w Choroszczy oraz  ZS w Juchnowcu Górnym .

Podsumowanie wyników konkursu i uroczyste wręczenie nagród odbyło się 22.05.2019 r. w Zespole Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym.

Na konkurs wpłynęły 94 prace, w tym 75 prac w kategorii wycinanka ludowa oraz 19 prac w kategorii haft krzyżykowy.


Prace konkursowe wykonano w trzech kategoriach wiekowych:

  • kl. I-III  sp
  • kl. IV-VI sp
  • kl. VII, VIII i III gimnazjum 

Jury konkursu oceniło prace pod względem estetyki i zgodności z kanonami sztuki ludowej i przyznało 16 nagród i 12 wyróżnień.   Wiele prac prezentowało wysoki poziom artystyczny.

Kategoria „wycinanka ludowa”

kl. I - III  sp:

I miejsce –  Szymon Borys SP nr 15 w Białymstoku
II miejsce – Julia Niewiadomska ZS w Juchnowcu Górnym

III miejsce – Martyna Sulik ZS w Juchnowcu Górnym

wyróżnienie – Amelia Wojewódzka ZS w Juchnowcu Górnym

wyróżnienie – Amelia Kozak ZS w Juchnowcu Górnym

kl. IV – VI sp:
I miejsce – Aniela Urbanowicz ZS w Juchnowcu Górnym
II miejsce – Hubert Marciniak ZS w Juchnowcu Górnym
III miejsce – Klara Śliwowska ZS w Juchnowcu Górnym
wyróżnienie – Julia Rudczuk ZS w Juchnowcu Górnym

wyróżnienie – Aurelia Brzezina ZS w Juchnowcu Górnym

wyróżnienie – Maja Daniłowicz SP w Czarnej Białostockiej

kl. VII, VIII i III gimnazjum :
I miejsce – Anna Zalewska ZS w Juchnowcu Górnym

II miejsce – Julia Nikołajuk Gimnazjum nr 1 w Łapach
III miejsce – Julia Konopko Gimnazjum nr 1 w Łapach

wyróżnienie – Tomasz Tomkiel Gimnazjum nr 1 w Łapach


Kategoria „haft krzyżykowy”

kl. I – III sp:
I miejsce – Hanna Ramotowska ZS w Juchnowcu Górnym

kl. IV – VI sp:
I miejsce – Zofia Skarżyńska ZS w Juchnowcu Górnym

II miejsce – Gabriela Skrzypkowska SP w Kleosinie

III miejsce – Michał Ramotowski ZS w Juchnowcu Górnym

wyróżnienie – Gabriela Pogorzelska SP w Złotorii

wyróżnienie – Marcin Domaszuk ZS w Juchnowcu Górnym

wyróżnienie – Aleksandra Lipińska SP w Kleosinie

kl. VII, VIII i III gimnazjum :
I miejsce – Tomasz Kostro Gimnazjum nr 1 w Łapach

II miejsce – Michał Marciniak  ZS w Juchnowcu Górnym
III miejsce – Julia Pogorzelska SP w Choroszczy  
wyróżnienie – Julia Trzaska Gimnazjum nr 1 w Łapach

wyróżnienie – Klaudia Kamińska ZS w Surażu

wyróżnienie – Klaudia Rudczuk ZS w Juchnowcu Górnym

 

Nagrodzenie tak dużej liczby uczestników nie byłoby możliwe bez wsparcia finansowego ze strony współorganizatorów konkursu - Starostwa Powiatowego
w Białymstoku i Urzędu Gminy Juchnowiec Kościelny oraz hojności sponsorów konkursu, którymi byli: Firma ChM w Lewickich, Piekarnia „Szydłowscy”  w Choroszczy i Restauracja KFC ul. Branickiego w Białymstoku, sklep Claires.

Dziękujemy uczestnikom i zapraszamy do udziału za rok.