VII Mistrzostwa Zespołu Szkół im. Ks. J. Popiełuszki w Scrabble
Wpisany przez Monika Żochowska, Justyna Dziech, Agnieszka Słomińska, Marek Muszyński   

 

21 maja po raz siódmy biblioteka szkolna zaprosiła uczniów do udziału w indywidualnych oraz  drużynowych mistrzostwach w Scrabble. Przez 3 godziny lekcyjne 2-osobowe reprezentacje klas VI, VII, VIII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum zmagały się z układaniem słów podczas trzech partii “jeden na jeden”. W razie wątpliwości mogli korzystać z multimedialnego oficjalnego słownika gry w Scrabble. Nad poprawnością oraz sprawnym przebiegiem mistrzostw czuwały osoby pracujące w szkolnej bibliotece na czele z panem Markiem Muszyńskim. Kolejne rozgrywki wywoływały dużo emocji związanych z rywalizacją między poszczególnymi uczestnikami oraz reprezentacjami klas, ale sprawiły również dużo radości oraz umożliwiły poznanie nowych, nieznanych dotąd słów. Tytuł Mistrza obroniła zeszłoroczna zwyciężczyni Anna Bieryło z kl.VIIa, II miejsce zajął Rafał Kowalczuk z kl.IIIa gim., a na III miejscu uklasyfikowała się Natalia Cylwik z kl. VIIa. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła klasa VIIa, na II miejscu znaleźli się reprezentanci klasy VIIIc (Sebastian Szoda, Patryk Wojszko), a III miejsce wywalczyła klasa IIIa gim. (Rafał Kowalczuk, Patrycja Wysocka). Szczegółowe wyniki Turnieju wyeksponowane są na gazetce przy szkolnej bibliotece. Już dziś zachęcamy do udziału w przyszłorocznych rozgrywkach, do których można przygotowywać się cały rok, poświęcając wolne chwile na grę w Scrabble.