Szkolny konkurs pięknego czytania „Audiobook na żywo”
Wpisany przez Agnieszka Słomińska, Justyna Zdziech, Monika Żochowska   

22 maja 2019 r. w bibliotece szkolnej odbył się szkolny finał konkursu pięknego czytania „Audiobook na żywo”. Głównymi celami konkursu były krzewienie kultury słowa, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, promowanie mody na czytanie, przygotowanie do wystąpień publicznych. W konkursie wzięli udział reprezentanci klas V – VIII SP i klas III gimnazjum, którzy zostali wyłonieni podczas rozgrywek klasowych zorganizowanych przez nauczycieli języka polskiego. Etap szkolny został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych (klasy V – VI SP, klasy VII – VIII i III gimnazjum). Komisja konkursowa podczas oceny uczestników wzięła pod uwagę dykcję, interpretację tekstu, modulowanie głosu, płynność i poprawność czytania.

Jury nagrodziło następujących uczniów:

- w kategorii wiekowej klasy V – VI SP:

I miejsce – Filipczuk Julia kl. V d

II miejsce – Olszewski Oliwier kl. V c

II miejsce – Sorko Karolina kl. V d

III miejsce – Domaszuk Marcin kl. V b

III miejsce – Matys Julita kl. VI a

- w kategorii wiekowej klasy VII – VIII SP i III gimnazjum

I miejsce – Grabowska Oliwia kl. VIII a

II miejsce – Wesołowska Wiktoria kl. VIII b

II miejsce – Szoda Sebastian kl. VIII c

III miejsce – Radziwon Sylwia kl. VIII b

III miejsce – Kowalczuk Rafał kl. III a gim.