Eliminacje szkolne V Konkursu Recytatorsko-Muzycznego poświęconego pamięci Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki
Wpisany przez Monika Żochowska, Justyna Zdziech, Agnieszka Słomińska   

20 maja 2019 roku w bibliotece szkolnej odbyły się eliminacje szkolne V Konkursu Recytatorsko-Muzycznego poświęconego pamięci Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. Komisja w składzie Justyna Zdziech oraz Monika Żochowska wysłuchała recytacji utworów  nawiązujących nastrojem, tematyką do przemyśleń i osobowości Ks. Jerzego Popiełuszki w wykonaniu uczniów klasy VIIa (Aleksandra Orzełek), VIIb (Natalia Korytkowska), VIIIa (Oliwia Grabowska, Kacper Muszyński) oraz VIIIc (Sebastian Szoda). I miejsce zdobyła Oliwia Grabowska, prezentując utwór ks. Jerzego Filewicza “Listy do księdza Jerzego”, II miejsce wywalczył Kacper Muszyński, recytując wiersz Teresy Boguszewskiej “Biegnę do Ciebie, Polsko”, III miejsce jury przyznało Julii Korzenieckiej za wygłoszenie utworu Anny Kamieńskiej “Przy grobie księdza Jerzego Popiełuszki”. Młodzież wykazała się niezwykłą dojrzałością, wrażliwością emocjonalną, oddając swoimi interpretacjami głosowymi tragizm postaci Patrona szkoły. Laureaci będą reprezentować naszą szkołę

6 czerwca 2019 r. podczas finału wojewódzkiego. Gratulujemy i życzymy powodzenia!!!