Wycieczka klas drugich do Białowieży
Wpisany przez Mariola Sagun   

 

13 maja 2019r. uczniowie klas drugich pod opieką pań J. Matuszczyk, M. Sagun, A. Słomińskiej i A. Łysenko pojechali na wycieczkę krajoznawczą do Białowieskiego Parku Narodowego, W Muzeum Przyrodniczym w Białowieży podziwiali wspaniałe ekspozycje fauny i flory. Z tarasu widokowego podziwiali okoliczny krajobraz. W Parku Pałacowym widzieli wspaniałe pomniki przyrody - stare dęby.
W Zwierzyńcu mogli podziwiać: żubry, rysie, łosie, wilki, konie, żubronie, sarny, dziki i inne zwierzęta. Po udanych zakupach pamiątek, w drodze powrotnej, zwiedzili Park Miniatur w Hajnówce, dzięki czemu poznali „w pigułce” wiele zabytków naszego regionu. Wycieczka przebiegała w dobrej atmosferze, w promieniach słońca i lekkim deszczu. Zdecydowanie można zaliczyć ją do bardzo udanych.