Wojewódzki konkurs plastyczny „Czytanie jest the best!”
Wpisany przez Agnieszka Słomińska, Justyna Matuszczyk   

12 kwietnia 2019 r. podczas VIII Międzynarodowych Targów Książki w Białymstoku nastąpiło rozstrzygnięcie wojewódzkiego konkursu plastycznego „Czytanie jest the best!”.

W etapie szkolnym konkursu  wzięło udział 24 uczniów z klas I - VI, 12 - w kategorii wiekowej A (klasy I – III) i 12 - w kategorii wiekowej B (klasy IV – VI). Uczniowie przygotowali ilustracje do książek autorów, goszczących na Międzynarodowych Targach Książki.

Komisja konkursowa przyznała wyróżnienia następującym uczniom: Aleksandrze Kendyś z kl. I a, Amelii Jaroszko z kl. II a, Maciejowi Pełszyńskiemu z kl. III a, Aurelii Brzezinie z kl. IV a, Marcinowi Domaszukowi z kl. V b, Annie Skowrońskiej z kl. V c, i Natalii Jaroszko z kl. V c. Zwycięzcami etapu szkolnego konkursu, zostali:

- w kategorii wiekowej A – Hanna Ramotowska z kl. I b, Justyna Maciejczuk z kl. I b i Krystian Dąbrowski z kl. I b,

- w kategorii wiekowej B – Michał Ramotowski z kl. IV a, Julia Maciejczuk z kl. IV a i Kinga Dąbrowska z kl. IV a.

Prace tych osób zostały przekazane na etap wojewódzki konkursu, do Szkoły Podstawowej nr 43 im. Simony Kossak w Białymstoku. W tym etapie zostało nagrodzonych dwóch uczniów naszej szkoły: Michał Ramotowski z kl. IV a zdobył tytuł laureata, a Kinga Dąbrowska z kl. IV a otrzymała wyróżnienie.

Prace: Michała Ramotowskiego i Kingi Dąbrowskiej

 

 

Podczas VIII Międzynarodowych Targów Książki wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe, a także uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Adamem Wajrakiem, Tomaszem Samojlikiem, które poprowadził Grzegorz Kasdepke.