Zwycięzcy eliminacji gminnych XXXII Małego Konkursu Recytatorskiego „Baje, bajki, bajeczki”
Wpisany przez Monika Żochowska, Ośrodek Kultury w gminie Juchnowiec Kościelny   

Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie podczas eliminacji gminnych XXXII Małego Konkursu Recytatorskiego dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych „Baje, bajki, bajeczki”. W kategorii klas I-IV wystąpili: Gabriela Sobocińcka kl.Ia, Amelia Jaroszko kl.IIa, Jan Sic kl.IIa, Emilia Jabłońska kl.IIb, Amelia Wojewódzka kl.IIb, zaś w kategorii klas V-VIII: Aniela Urbanowicz kl.Vb, Marcin Domaszuk kl.Vb, Anna Pełszyńska, kl.VIa, Aleksandra Gilewska, kl.VIb. W młodszej kategorii zwyziężczynią została Emilia Jabłońska, która zaprezentowała wiersz Agnieszki Fręczek „Dama”, w starszej jury doceniło występ Marcina Domaszuka, który świetnie recytował utwór Tadeusza Śliwiaka „Wilk u dentysty”. Dwójka uczniów z Zespołu Szkół w Juchnowcu Górnym reprezentować będzie naszą gminę podczas eliminacji wojewódzkich, które odbędą się 17 maja w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku.