Rekolekcje
Wpisany przez Małgorzata Jabłońska   

W dniach 18-20 marca 2019 roku w naszej szkole przeżywaliśmy Szkolne Rekolekcje Wielkopostne pod hasłem „Zanurzeni w Bożym Miłosierdziu”. Podczas trzydniowych praktyk wielkopostnych punktem centralnym każdego dnia była Eucharystia, na którą chodziliśmy    do kościoła parafialnego. W kościele przeżywaliśmy także adorację krzyża, sakrament pokuty i pojednania oraz drogę krzyżową prowadzoną przez dzieci i młodzież naszej szkoły. Podczas zorganizowanych zajęć w szkole mogliśmy poznać ciekawych prelegentów, którzy głosili do nas Słowo Boże.

Konferencje w szkole głosili: siostra Marzena Kucharska Albertynka z Warszawy (Miłosierdzie realizowali swoim życiem- św.  Brat Albert Chmielowski i św.  Matka Teresa  Kalkuty),  Ks. Adam Dawidowicz (Miłosierdzie  realizował swoim życiem św. Jan Paweł II i konferencję   o spowiedzi świętej Porządki duszy), siostra Julita Zawadzka ze zgromadzenia Sióstr Świętej Rodziny (Słudzy  Miłosierdzia Bożego- św. siostra Faustyna Kowalska i bł. Ks. Michał Sopoćko). Ks. Piotr Zimnoch (Caritas- miłosierdzie w praktyce), Ks. Wiesław Kulesza (Miłosierni czynią świat bardziej ludzkim). Naukę rekolekcyjną w kościele parafialnym głosił Ks. Stanisław Gancarek z Częstochowy.  Bóg zapłać wszystkim prelegentom tegorocznych rekolekcji.

Uczniowie młodszych klas brali udział w konkursie wiedzy dotyczącej Wielkiego Postu i Wielkanocy, oglądali  film pt.  „Opowieść o  Jezusie”, rozwiązywali łamigłówki, krzyżówki i rebusy wielkopostne. Wykonali także dwie prace plastyczne: stacje drogi krzyżowej i witraż wielkopostny. Czas tegorocznych rekolekcji przepełniony był modlitwą, Słowem Bożym, pantomimami i wspólnym śpiewem na chwałę Pana.