Nowości w szkolnej bibliotece
Wpisany przez Monika Żochowska   


Biblioteka szkolna zaprasza czytelników do wypożyczania nowości. Znalazły się wśród nich kontynuacje znanych serii („Zaopiekuj się mną”, „Dziennik Cwaniaczka”, „Pamiętnik Zuzy Łobuzy”, „Koszmarny Karolek”, „Magiczne drzewo”, „Mała reporterka Nela”, „Biuro detektywistyczne Lassego  i Mai”, „Zwiadowcy”), komiksy z serii „Smerfy” oraz „Asteriks” oraz nowe serie (dziewczęca wersja Harry’ego Pottera „Nevermoor. Tom 1. Przypadki Morrigan Crow”, „Silver: pierwsza, druga, trzecia księga snów”, „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn”, „Strażnicy zamku Penhallow”). Miłośnicy zwierząt także znajdą coś dla siebie. Wśród nowości pojawiły się pozycje autora książki „Był sobie pies” („Był sobie szczeniak Ellie”, „O psie, który wrócił do domu”), literatura inspirowana filmami („Mia i biały lew”, „Chłopiec z burzy”). Młodszym czytelnikom polecamy opowiadania „Gwiaździsta…” oraz „Śnieżna noc”, a także opowiadania o zwyczajach świątecznych „Gdyby jajko mogło mówić” oraz wierszyki „Smacznego, kolego”. Nie zabrakło również powieści obyczajowych dla młodzieży  znanych naszym uczniom autorów (Ewa Nowak, John Green, Cayle Forman). Dla fanów literatury fantastycznonaukowej przygotowaliśmy powieść „Piąta fala” Richarda Yancey’a.

Książki czekają na Was w bibliotece szkolnej.

Serdecznie zapraszamy.