Wizyta uczniów klasy I a w sali edukacyjnej „Ognik”
Wpisany przez Agnieszka Skarżyńska, Anna Skorulska   

8 marca uczniowie klasy I a wraz z wychowawczyniami p. Agnieszką Skarżyńską i Anną Skorulską odwiedzili jednostkę Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku przy ulicy Transportowej. Dzieci zapoznały się ze specyfiką pracy strażaków. Zwiedziły garaże, w których znajdowały się wozy bojowe, oraz niezbędny sprzęt strażacki. Dzieci wzięły także udział w zajęciach edukacyjnych, podczas których utrwaliły znajomość telefonów alarmowych, nauczyły się w jaki sposób wezwać pomoc w razie niebezpieczeństwa. Prezentowane filmy edukacyjne pokazywały jak poradzić sobie w sytuacji pojawienia się pożaru w różnych miejscach i sytuacjach. Była też chwila na zabawę w strażaka. Jednym słowem wyjazd był udany!