Festiwal Bożonarodzeniowy – 21.02.2019 r.
Wpisany przez Administrator   

Korzystając z ostatnich dni karnawału Zespół Szkół w Turośni Kościelnej zaprosił sąsiadujące szkoły na przegląd spektakli związanych z okresem Bożego Narodzenia „Płatki śniegu wokół nas”. W pięknej widowiskowej sali przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Turośni Kościelnej spotkali się uczniowie różnych placówek, żeby uczestniczyć we wspólnej inicjatywie. Uczniowie Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym zaprezentowali jasełka „Gdy Bóg podróżuje koleją”, Zespół Szkół w Turośni Kościelnej wprowadził nas w krąg baśni Andersena i przedstawił kolorową, rozśpiewaną i roztańczoną „Dziewczynkę z zapałkami”, Zespół Szkół im. Jana Pawła w Surażu sięgnął po uwspółcześnione, pełne humoru jasełka pt. „Bóg zszedł na ziemię”, a bohaterowie spektaklu „O mniejszych braciszkach Świętego Franciszka” jako zbiór różnorodnych zwierząt w zachwycających kostiumach ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Turośni Dolnej przysporzyli nam i radości, i wzruszeń.

Spotkanie było okazją do integracji uczniów, zawiązania sąsiedzkich znajomości między dziećmi o teatralnych zainteresowaniach i podglądania pomysłów teatralnych. Mamy nadzieję, że to spotkanie zapoczątkuje tradycję corocznych jasełkowych przeglądów. Dziękujemy wszystkim artystom za wspólnie spędzony czas, a szczególne wyrazy wdzięczności należą się przemiłym gospodarzom festiwalu.