Gala Niepodległej – 8 luty 2019 r.
Wpisany przez Dyrektor Barbara Klimaszewska   

Z radością przekazuję Państwu informację o uzyskaniu przez naszą szkołę miana Szkoły Niepodległej. Projekt był objęty patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Certyfikaty i zaproszenie na uroczyste ich wręczenie do Sejmu  otrzymało 200 szkół z całej Polski. Z województwa podlaskiego to zaszczytne miano otrzymały 4 szkoły. Uroczystości odbywały się 8 lutego 2019r. w Sali Kolumnowej Sejmu. Miały podniosły charakter i nadano im państwową oprawę. Uczestniczył w nich  premier Mateusz Morawiecki oraz marszałek Sejmu Marek Kuchciński i Senatu Stanisław Karczewski. Ze wzruszeniem odbierałam certyfikat, który jest dla nas nagrodą za piękną pracę w obszarze wychowania patriotycznego. Dziękuję wszystkim nauczycielom i uczniom, bo wszyscy pracowaliśmy na to zaszczytne miano Szkoły Niepodległej.