Regionalny Konkurs Literacki ,,Wiersze z szuflady”
Wpisany przez Alicję Borchert   

W styczniu 2019 r. został rozstrzygnięty Regionalny Konkurs Literacki ,,Wiersze z szuflady” organizowany przez Szkołę Podstawową nr 43 im. Simony Kossak w Białymstoku. Nadesłane prace oceniało jury w składzie: pani doktor Zofia Olek-Redlarska (pracownik naukowy Uniwersytetu w Białymstoku, poetka), pani Katarzyna Janowicz-Timofiejew (nauczycielka przedszkola, autorka książek dla dzieci) oraz pani Grażyna Knap (bibliotekarz, pracownik Filii nr 7 Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku). W kategorii uczniów klas V-VI wśród zwycięzców znaleźli się nasi uczniowie z klas szóstych, których opiekunem była pani Alicja Borchert. Dominika Kozioł z kl. VI a zdobyła jedną z czterech nagród głównych za wiersz pt. „Dziennik pokładowy”, natomiast Artur Zapisek został wyróżniony za utwór pt. „W nocy śnię”. Autorom nagrodzonych prac gratulujemy! Mamy nadzieję, że jest to zaledwie pierwszy krok do ich poetyckiej kariery.