Przedszkola Marzeń
Wpisany przez Administrator   

 

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, realizowany w ramach: OSI PRIORYTETOWEJ

III: KOMPETENCJE I KWALIFIKACJE, Działanie 3.1 Kształcenie i edukacja, Poddziałanie 3.1.3 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej w ramach BOF .

 

 

Cel projektu: zwiększenie stopnia upowszechnienia wychowania przedszkolnego wśród dzieci 3-4 letnich
i dzieci z niepełnosprawnościami w Gminie Juchnowiec Kościelny poprzez utworzenie 75 miejsc wychowania przedszkolnego oraz podniesienie jakości edukacji i dostosowanie jej do potrzeb dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w Przedszkolu w Juchnowcu Górnym i Punkcie Przedszkolnym w Księżynie poprzez realizację zajęć dodatkowych skierowanych do 175 dzieci oraz doskonalenie zawodowe 9 nauczycieli w okresie od 08.2017 r. do 07.2020 r.

 

Planowane efekty:

-75 utworzonych miejsc wychowania przedszkolnego

-8 nauczycielek nabyło kompetencje po opuszczeniu programu

- 175 dzieci objętych dodatkowymi zajęcia zwiększającymi ich szanse edukacyjne

 

 

Wartość projektu: 1 1329 453,68 zł

 

Wkład Funduszy Europejskich: 1 104 703,68 zł

 

Aktualności:

W styczniu 2019r. w ramach projektu Przedszkola marzeń - mieliśmy przyjemność wyjechać na uwspółcześnioną wersję spektaklu pt. "Brzydki Kaczorek". Bajka przemyca wartości takie jak - inny nie znaczy gorszy, poczekaj z osądem i czyń dobro, bądź tolerancyjny, przyjacielski. Bajka to również niesamowite interaktywne widowisko uczące śpiewu, muzyki klasycznej i to co dzieci uwielbiają - zabawy formą teatralną. Ważne jest również ukazanie dzieciom różnorodności i możliwości w spędzaniu czasu wolnego. Ogrom radości sprawił bliski kontakt z aktorami.

 


W drugim semestrze roku szkolnego 2018/2019 dzieci z grup ?Motylków? oraz ?Żabek? brały udział w zajęciach przyrodniczych pt. ?Mali Odkrywcy?. Przedszkolaki zgłębiały tajniki przyrody, robiły różne doświadczenia, ?obserwowały świat przez mikroskop?. Dzieci z dużym zaangażowaniem brały udział w zajęciach.

 

 


W ramach realizacji projektu Przedszkola Marzeń 10.10.2018r. grupa Pszczółek zwiedzała Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej. Dzieci wzięły udział w warsztatach pt.: ?Nie święci garnki lepią?. Celem zajęć było poznanie tajników pracy garncarza. Dzieci wysłuchały krótkiej historii garncarstwa, dowiedziały się jak jest pozyskiwana glina i w jaki sposób przygotowuje się ją do dalszej obróbki. Podczas zajęć dowiedziały się co to jest ceramika siwa, jak dawniej wyglądało koło garncarskie, jakich narzędzi używa garncarz oraz co można wykonać z gliny. Każde dziecko wykonało figurkę ptaka poprzez wyklejenie form. Samodzielnie wykonane prace dzieci zabierały do domu.

 

 
situs toto 4d dentoto
situs toto 4d dentoto