Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018
Wpisany przez Monika Żochowska   

22 czerwca 2018 roku uczniowie klas III gimnazjum pod opieką wychowawców (p. Jana Saguna oraz p. Moniki Żochowskiej) wraz z muzycznym wsparciem szkolnego chóru pod przewodnictwem p. Iwony Dudzik poprowadzili uroczystość zakończenia roku szkolnego w Zespole Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym. W tym dniu swoją obecnością zaszczycili nas: wójt Gminy Juchnowiec Kościelny, pan Krzysztof Marcinowicz, Proboszcz Parafii pod wezwaniem Świętej Trójcy w Juchnowcu Kościelnym, Ksiądz Dziekan Andrzej Kondzior, dyrektor Ośrodka Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny, p. Krzysztof Sokólski, pani dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Juchnowcu Kościelnym, p. Bożena Cylko oraz Fundator Nagrody OPTIMUS, p. dr hab. inż. Maciej Zajkowski, który osobiście nagrodził wyróżnionych uczniów. Rok szkolny 2017/2018 zamknęliśmy w pierwszej kolejności podczas wspólnej Mszy Świętej. Wakacje jako pierwsza powitała Pani Dyrektor Barbara Klimaszewska, po czym, podsumowując rok szkolny, wręczyła nagrody za osiągnięcia w nauce, sporcie, działalności artystycznej i charytatywnej, doceniając również poprzez wręczenie rodzicom Abolwentów klas III gimnazjum listów gratulacyjnych i podziękowań za zaangażowanie w kilkuletnią pracę na rzecz szkoły oraz wysiłek wkładany w rozwój i wychowanie dzieci. Pan Krzysztof Sokólski wyróżnił pracę trzech nauczycieli (p. Krzysztofa Grzegorczyka, p. Marka Muszyńskiego oraz p. Wojciecha Rogowskiego), którzy w wyjątkowy sposób wspierali w tym roku szkolnym działalność Ośrodka Kultury oraz Gminę Juchnowiec Kościelny. Ciepłe słowa na rozpoczęcie wakacji w podziękowaniu za całoroczną pracę wraz  życzeniami udanego wypoczynku skierował do nas wójt gminy Juchnowiec Kościelny (P. K. Marcinowicz), Przewodnicząca Rady Rodziców (p. Mirosława Domaszuk) oraz przedstawiciel Samorządu Szkolnego (Jakub Skarżyński). W sposób szczególny żegnaliśmy się z paniami odchodzącymi na emeryturę – p. Małgorzatą Dzitowską oraz p. Anną Kieczką. Zabrzmiało nauczycielskie „Niech żyją nam”. Na szkolnej scenie zaprezentowały się uczennice klasy IIIA gimnazjum, Kinga Jastrzębska oraz Kinga Woźniuk - laureatki IV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorsko – Muzycznego poświęconego pamięci Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. Dziewczęta otrzymały również nagrody oraz pamiątkowe dyplomy za wieloletnie zaangażowanie w uświetnianie uroczystości szkolnych oraz dostarczanie społeczności szkolnej wrażeń artystycznych. Po odśpiewaniu hymnu szkoły nastąpił moment przekazania sztandaru szkoły oraz ślubowania klas III gimnazjum. Absolwenci skierowali również słowa podziękowania za lata spędzone w Zespole Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym i złożyli na ręce Dyrekcji, wychowawców oraz nauczycieli kwiaty w geście docenienia ich wieloletniej pracy. Pożegnali się z nami w muzycznym rytmie piosenki „Tango pożegnalne” oraz tańca „Belgijka”, prezentując w tle zdjęcia z kilku lat spędzonych w murach naszej szkoły. Na zakończenie zostali obdarowani przez klasy II gimnazjum drobnymi upominkami. Mamy nadzieję, że motto tegorocznej uroczystości: „Młodości, ty nad poziomy wylatuj…” będzie przypominać naszym Absolwentom, aby stawiali w przyszłości przed sobą ambitne cele, które będą realizować na miarę swoich możliwości.