Prezentacja spektaklu patriotycznego
Wpisany przez Monika Żochowska   

Grupa teatralna „Artystyczni” na przełomie maja i czerwca 2018 roku zaprezentowała dwukrotnie spektakl pt. „Polsko – nie jesteś Ty już niewolnicą”. Po raz pierwszy wystąpiła 10 maja podczas III Wojewódzkiego Forum Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Melpomena 2018”, zdobywając wyróżnienie za grę zespołową. Publiczność przeglądu teatralnego nie kryła łez wzruszenia, śledząc w teatralnej formie burzliwe i pełne dramatyzmu dzieje historii Polski, która po 123 latach wyzwoliła się spod jarzma zaborców. Kolejną okazją do świętowania 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości był Festyn Rodzinny pod hasłem „Biało-czerwona”. 10 czerwca publiczność zgromadzona na małej sali gimnastycznej mogła podziwiać grę aktorów, którzy w słowach narracji, poezji, pieśni patriotycznych przypomnieli tragiczne, ale i chwalebne momenty naszych narodowych dziejów.