Prezentacja spektaklu pt. „Bleee”
Wpisany przez Monika Żochowska   

Uczniowie klas V i VI uczęszczający na zajęcia teatralne działające przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Juchnowcu Kościelnym pod opieką p. Moniki Żochowskiej w II semestrze roku szkolnego 2017/2018 pracowali nad przygotowaniem spektaklu pt. „Bleee”. Jego tematyka  dotyka takich problemów jak wiara, poczucie własnej wartości, dostrzeganie swoich talentów i zdolności. W humorystycznej formie przedstawienie pokazuje, że to, co wartościowe, często jest niewidoczne dla oczu. Aktorzy tworzący grupę teatralną „Lustro” zaprezentowali „Bleee” trzykrotnie. 10 maja 2018 roku wystąpili podczas III Wojewódzkiego Forum Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Melpomena 2018”, zdobywając wyróżnienie za grę zespołową. 30 maja zaprezentowali spektakl uczniom klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym. Najmłodsza publiczność (uczniowie klas I-III) zobaczyła przedstawienie 8 czerwca na szkolnej sali gimnastycznej. Wszystkie występy spotkały się z żywą reakcją zarówno uczniów jak i nauczycieli, a samym aktorom sprawiły dużo radości i satysfakcji z kilkumiesięcznej pracy.